AYLIK

OPEN 30 Presbyo

Safilens presbiyopi için devrim niteliğinde aylık bir lens olan Open 30 Presbyo'yu takdim eder.

Safilens fusion 1day presbyo günlük gibi, yeni aylık lens de presbiyopi için kontakt lenslerde tam bir devrim olan Safilens'in patentli yenilikçi Afocal tasarımını kullanmaktadır: Lens ne multifokal ne de progresiftir, ancak paraksiyal optik ışınları retinal imajın dışında tutan küçük bir hiper-refraktif merkezi alan özelliğine sahiptir.

Bu yeni konseptin çalışmaları son üç yıldır Safilens AR&GE departmanının odak noktası olmuştur ve üniversitelerde ekipler halinde kullanımı ve faydaları üzerinde çalışılmaktadır.

Afocal lens alan derinliğini ve böylece uyum genişliği aralığını arttırır. Ayrıca, kompleks bir serebro-oküler adaptasyon süreci gerektiren multifokal lensin aksine, süreç içerisinde eş zamanlı görüş yer almadığından adaptasyon süresi gerekmez.

LacriMassTM tasarımı gözyaşı tabakasının göz yorgunluğunun başlıca nedenlerinin ortaya çıktığı periferik alanlarda kalınlığını arttırarak lensin dış yüzeyinde değişken dağılımını sağlar. Lens ayrıca devrim niteliğindeki füzyon teknolojisindenTM yararlanmaktadır: hiyalüronik asit ve TSP'nin (Demirhindi Tohumu Polisakkariti) kombine etkisi gözyaşı tabakası ile göz yüzeyi arasındaki fizyolojik ilişkiyi normalleştirir ve stabilize eder, kullanıcıya doğal, kalıcı bir konfor sağlar.

Sonuç, olağanüstü performans özellikleri olan bir lenstir: Afocal tasarım herhangi bir ışık koşulu altında sabit, net ve sınırları belli görüntüyü garanti eder. Multifokal lenslerin aksine, Afocal tasarımına sahip lensler görüntünün odaklanması için gereken ışığın %90'ından fazlasını kullanır ve zayıf ışıktan ya da pupil boyutundan etkilenmez.

Son olarak, Afocal tasarıma sahip lenslerin üzerinde ek alanlar bulunmaz ve bu nedenle Multifokal lenslerde tipik olan sapmalara neden olmaz.

Open 30 Presbyo 8.70 mm temel eğrilik, 14.10 mm çap ve +6.00D ila -6.00D aralığındaki derecelerde mevcuttur.

Safilens'in Genel Müdürü Vincenzo Bruno "fusion 1day presbyo ile elde edilen mükemmel sonuçlardan sonra, aynı standartta görüş konforu ve iyiliğine sahip aylık lens geliştirmeliydik" dedi.

"Afocal tasarım birden çok fayda sağlamaktadır: daha güçlü lenslerin neden olduğu tüm sapmaları önler, parametre sayısında azalma, daha kolay bir takma işlemi ve en zahmetli miyop hastalarda dahi kolay adaptasyon".

KULLANIM ŞEKLI
Aylik Kullanımlı
LENS MATERYALI
Filcon V (SiHy) Hyaluropolymer+TSP
SU İÇERIĞI
45%
ÇAP
14.10 mm
TEMEL EĞRI
8.70 mm
MERKEZ KALINLIĞI
0.09 mm (-3.00D)
OKSIJEN AKTARILABILIRLIĞI
65 (-3.00D @ 35°C)
MODULUS
0.40 Mpa
GÖRÜNÜRLÜK RENGI
Açık Mavi
UV KORUMA
Var
GÜÇ ARALIĞI
0.00/-6.00(0.25) +0.25/+6.00 (0.25)
PAKET İÇERIĞI
3’lü Paket